AKTUALNOŚCI
Konkurs #OSEWyzwanie. Pracownie multimedialne dla szkół z całego powiatu
6763
2019-10-03

W Starostwie Powiatowym w Radomiu ponad 70 nauczycieli i dyrektorów szkół z kilkunastu powiatów województwa mazowieckiego otrzymało nagrody w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. Wśród laureatów konkursu, w którym nagrodą była multimedialna mobilna pracownia komputerowa, znalazły się również szkoły, prowadzone przez powiat radomski.

W czwartek, 26 września odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom wielu szkół z województwa mazowieckiego certyfikatów, potwierdzających zdobycie nagrody w postaci mobilnej pracowni multimedialnej w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Szybki internet w szkołach

Projekt Ministerstwa Cyfryzacji, którego operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, zakłada zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu każdej szkole w Polsce.
- Zanim ruszył program OSE, jedynie 10 procent szkół w Polsce miało dostęp do internetu o parametrach, które umożliwiały wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych. Założeniem projektu jest doprowadzenie szerokopasmowego, bezpiecznego internetu do każdej polskiej placówki oświatowej. Dodatkowo zachęcaliśmy szkoły, aby wzięły udział w konkursie #OSEwyzwanie, w którym można było wygrać mobilną pracownię multimedialną, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych – mówił minister cyfryzacji Marek Zagórski.

- Rząd od kilku lat stara się wyrównać dysproporcje w dostępie do nowoczesnych technologii w edukacji. Projekt OSE to jedno z takich działań, choć muszę przyznać, że bez państwa zaangażowania, państwa pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pasji do wiedzy niewiele można byłoby zdziałać. Serdecznie gratuluję wszystkim zdobywcom nowoczesnych pracowni, które składają się z mobilnej bazy oraz 16 nowoczesnych laptopów – mówił minister Marek Suski.

Pracownie multimedialne dla szkół

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać pracę plastyczną „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek, czyli propozycji rozwojowych Ministerstwa Cy-fryzacji dla szkół.
W sumie do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Multimedialne pracownie, przyznane w konkursie #OSEWyzwanie, będą przekazywane do szkół w roku szkolnym 2019/20.

Laureaci z powiatu

Wśród laureatów konkursu znalazły się również szkoły średnie, prowadzone przez Powiat Radomski, czyli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Iłży, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży, a także Zespół Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Specjalne tablice z nazwą projektu oraz dokumenty potwierdzające wygraną pracowni multimedialnej w konkursie #OSEwyzwanie odebrali przedstawiciele dyrekcji placówek.
Oprócz tego nagrody trafią do szkół podstawowych: numer 5 w Pionkach, a także w Zakrzewie, Cerekwi, Bielisze i Myśliszewicach.

Promesy na multimedialne pracownie odbierali między innymi:

Marzena Murawska, dyrektor PSP nr 5 w Pionkach,

Dariusz Leśkiewicz, ZSP w Iłży,

Agnieszka Kopeć Fila, dyrektor LO w Iłży,

Agnieszka Stępień, dyrektor ZS w Pionkach.

 

źródło: https://echodnia.eu

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2024-01-07:
0 użytkowników i 241 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.