AKTUALNOŚCI
100 zniczy i hymn na 100-lecie niepodległości. Obchody Święta Niep ...
573
2018-11-12

8 oraz 9 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Iłży odbyły się uroczystości związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

100 zniczy i hymn na 100-lecie niepodległości. Obchody Święta Niep ...100 zniczy i hymn na 100-lecie niepodległości. Obchody Święta Niep ...

100 zniczy na 100-lecie niepodległości to hasło, które przyświecało tym obchodom. Związane było z zaproszeniem, skierowanym do mieszkańców Iłży, aby włączyli się do wspólnego świętowania i zapalili znicz przed pomnikiem, poświęconym walczącym o wolną Polskę.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Dariusz Leśkiewicz od powitania przybyłych gości: Beaty Bujakowskiej, dyrektora Muzeum Regionalnego w Iłży, Leszka Margasa – wicestarosty radomskiego, Krzysztofa Kozerę i Marka Jarosza radnych powiatu radomskiego, Józefa Skrobisza, przewodniczącego Rady Miejskiej Iłży, ks. kanonika Stanisława Stysia, Łukasza Babulę – przedstawiciela Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno – Naukowego.

Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu nawiązał do walk niepodległościowych i pokreślił, jak ważne jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu. Następnie Renata Niewadzi-Gut przedstawiła krótki rys historyczny, związany z ruchami wolnościowymi w okolicach Iłży. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że przeszłość Iłży i jej mieszkańców z okresu walk o niepodległość powinna wywoływać w nas uczucie dumy i szacunku wobec tych, którzy wywalczyli nam wolność.

Głos zabrał również Leszek Margas, który podczas swojego wystąpienia mówił o tym, czym dla Polaków jest niepodległość.

Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczny i prezentacja multimedialna, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem Doroty Kaliszczak i Renaty Niewadzi – Gut. Zaprezentowane sylwetki wybitnych Polaków: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych uczniów wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój.

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się przed budynek szkoły, gdzie odbyła się druga część uroczystości, w czasie której odsłonięto tablicę pamiątkową, poświęconą PAMIĘCI BOHATERÓW WALK O WOLNĄ POLSKĘ. Została ona ufundowana przez społeczność szkolną ZSP im. St. Staszica w Iłży z okazji stulecia niepodległości. Przed pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów i zapłonęły znicze. W obchody uroczystości włączyli się mieszkańcy Iłży.

9 listopada uczniowie iłżeckiej szkoły wzięli także udział we wspólnym śpiewaniu hymnu w ramach akcji "Razem dla Niepodległej". Wykonali "Mazurka Dąbrowskiego punktualnie o godzinie 11.11!

 

źródło: https://echodnia.eu/radomskie/

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 6
Gości: 6

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.