ARTYKUŁY
OTWARCIE POPLENEROWEJ WYSTAWY MALARSTWA "ZABYTKI POWIATU RADOMSKIEGO I ...
5313
2012-08-13

Ponad 80 obrazów olejnych, rysunków, akwareli, pasteli i grafik zgromadzono na poplenerowej wystawie czynnej w galerii iłżeckiego Domu Kultury.

OTWARCIE POPLENEROWEJ WYSTAWY MALARSTWA 'ZABYTKI POWIATU RADOMSKIEGO I ...OTWARCIE POPLENEROWEJ WYSTAWY MALARSTWA 'ZABYTKI POWIATU RADOMSKIEGO I ...OTWARCIE POPLENEROWEJ WYSTAWY MALARSTWA 'ZABYTKI POWIATU RADOMSKIEGO I ...OTWARCIE POPLENEROWEJ WYSTAWY MALARSTWA 'ZABYTKI POWIATU RADOMSKIEGO I ...OTWARCIE POPLENEROWEJ WYSTAWY MALARSTWA 'ZABYTKI POWIATU RADOMSKIEGO I ...

OTWARCIE POPLENEROWEJ WYSTAWY MALARSTWA "ZABYTKI POWIATU RADOMSKIEGO IŁŻA 2012"

Ponad 80 obrazów olejnych, rysunków, akwareli, pasteli i grafik zgromadzono na poplenerowej wystawie czynnej w galerii iłżeckiego Domu Kultury.

Ekspozycja stanowi artystyczny efekt XIX Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, który odbył się w Iłży na przełomie lipca i sierpnia. Wiodącym celem tego przedsięwzięcia jest utrwalanie malowniczych zakątków ziemi iłżeckiej oraz ginącej architektury.

Tegoroczny plener poszerzył swój zasięg Artyści wybrali się również do sąsiadujących z Iłżą gmin powiatu radomskiego aby wyszukiwać tam ciekawych i malowniczych miejsc do artystycznych dokonań. Efektem tej wędrówki są prace malarskie z inna jak iłżecka tematyką. W iłżeckim plenerze uczestniczyli artyści z różnych stron kraju w ich gronie znalazły się panie: Barbara Obara ze Skarżyska, Danuta Bożek z Buska, Danuta Lewandowska i Daniela Korus z Kielc, Ewa Głogowska z Warszawy, Ewa Hajdukiewicz – Nowak i Maria Gajewska z Krakowa, Jolanta Geras z Wrocławia, Irena Górecka – Wrona ze Starachowic, Iłżę reprezentowały Marta Wasatko, Anna Rzońca oraz Agnieszka Sygut.

W plenerze uczestniczyli również panowie: Tadeusz Frydler z Warszawy, Roman Kornecki ze Skarżyska, Nino Aydinowicz z Krakowa, Ryszard Brych z Kielc, Henryk Sarna z Radomia. Komisarzem artystycznym pleneru był rodzinnie związany z iłżą aktualnie mieszkający w Kielcach dr hab. Julian Bartosik. Przez wiele lat pracował on naukowo w Uniwersytecie Łódzkim oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach gdzie pełnił funkcje dziekana Wydziału Geograficznego.

Podsumowanie pleneru i otwarcie pokonkursowej wystawy w Domu Kultury zgromadziło liczne grono widzów i gości. Samorząd Powiatu Radomskiego reprezentowali: Naczelnik Wydziału Edukacji Jadwiga Wójtowicz oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Promocji Włodzimierz Bojarski.

Samorząd Gmina Iłża był reprezentowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Pałkę oraz Radnych Renatę Orawiec i Józefa Skrobisza.Na uroczystość przybyła również Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach Zyta Trych. Stowarzyszenie to od lat wspiera Iłżecki plener.

Podsumowania pleneru dokonał dr hab. Julian Bartosik, który podziękował władzą gminy i powiatu pomoc w z zorganizowaniu przedsięwzięcia i zapowiedział, że planach na rok przyszły artyści mają poszerzenie zasięgu iłżeckiego pleneru o kolejne gminy położone w dorzeczu rzeki Iłżanki. Po uroczystym otwarciu wystawy przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Pałkę uczestnicy pleneru z rąk gości honorowych otrzymali okolicznościowe dyplomy podziękowania oraz upominki. Specjalnie list gratulacyjny od Starosty Radomskiego M. Ślifirczyka i Burmistrza A. Moskwy otrzymał dr hab. Julian Bartosik. Po uroczystościach licznie zgromadzeni uczestnicy wernisażu podziwiali zgromadzone na wystawie prace malarskie. Podkreślano ich wysoki poziom artystyczny i różnorodność tematyczną.

Jak zwykle największe zainteresowanie wzbudzały prace artystyczne z iłżeckimi zakątkami. Na wystawie pokazano też prac obrazujące malownicze zakątki innych gmin powiatu radomskiego. Iłżecka wystawa czynna będzie w Domu Kultury do połowy miesiąca września. Po wakacjach będą ją podziwiać uczniowie iłżeckich szkół w ramach lekcji wiedzy o sztuce. Odwiedzą ją również iłżeccy gimnazjaliści oraz uczniowie innych szkół gimnazjalnych powiatu. Potem cała ekspozycja przewieziona zostanie do Kielc aby pokazać ja na corocznej wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, którego honorowym Prezesem jest dr hab. Julian Bartosik.

Organizatorami iłżeckiego Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego ‘Iłża 2012. Byli: Powiat Radomski, Gmina Iłża, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia nauczycieli, Publiczne Gimnazjum Gminne oraz Dom Kultury.

www.dlilza.one.pl
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.