ARTYKUŁY
SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECI
3706
2012-06-11

Niezwykle wesoły przebieg miało spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller w iłżeckiej bibliotece. Impreza została zorganizowana z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia czytania dzieciom. Na spotkanie przyszły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Iłży oraz młodsze klasy z iłżeckiej szkoły podstawowej.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECISPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECISPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECISPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECISPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECISPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECISPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECI

SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ STADTMULLER – PREZENT DLA DZIECI
NA  XI  OGÓLNOPOLSKIKI  TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM OD IŁŻECKIEJ BIBLIOTEKI


Niezwykle wesoły przebieg miało spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller w iłżeckiej bibliotece. Impreza została zorganizowana z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia czytania dzieciom. Na spotkanie przyszły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Iłży oraz młodsze klasy z iłżeckiej szkoły podstawowej.
Pani Ewa jest pedagogiem, dziennikarką, autorką wielu bajek, zbiorków wierszyków i zagadek dla dzieci, opracowań znanych baśni i legend, wielu książeczek o charakterze edukacyjnym, a także modlitw i opowieści o świętych. W bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach, o tym, jak powstają i skąd czerpie pomysły do pisania. Ewa Stadtmüller zdradziła, iż inspiracją do napisania nowych bajek były zazwyczaj pytania jej dzieci. I tak miedzy innymi powstała  pierwsza baśń o świetliku, gdy syn pisarki zapytał, dlaczego robaczek świętojański świeci? oraz książka „Przypalona szarlotka”, odpowiadająca na wiele dziecięcych pytań. Wielu pomysłów dostarcza także pisarce otaczająca ją codzienność. Autorka w interesujący sposób  przedstawiła dzieciom drogę, którą musi przebyć książka, zanim trafi do biblioteki i  do rąk czytelników.
Na spotkanie Pani Ewa przybyła z czarodziejskim kuferkiem, w  którym znajdowały się  niezwykłe i charakterystyczne kukiełki, przedstawiające  bohaterów jej książeczek. Najbardziej dzieciakom spodobał się skrzacik Jagódka. Pani Ewa pokazała dzieciom, że zabawa w teatr jest łatwa i przyjemna. W każdej sytuacji - ze starej skarpetki, patyczka, kolorowej włóczki, guzików czy zniszczonej zabawki można zrobić oryginalnego bohatera teatrzyku. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się inscenizowane przez pisarkę teatrzyki. W rolę aktorów wcielali się mali słuchacze z dużym entuzjazmem. Wspólnymi siłami odegrano bajeczkę pt. "O skrzacie Jagódce" oraz legendę "O smoku wawelskim". Młodzi aktorzy mieli do dyspozycji rekwizyty: pacynki, marionetki i maskotki. Dzieci mogły wypróbować swoje aktorskie talenty biorąc udział w przedstawieniu na żywo. Pisarka przygotowała dla małych widzów mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dzieci poznały czym charakteryzują się takie gatunki literackie jak bajka, baśń, opowiadanie, legenda i książeczka edukacyjna. Ponadto pisarka zadawała małym czytelnikom wiele zagadek, przeprowadziła kilka gier i zabaw, które bardzo rozbawiły i ośmieliły uczestników spotkania. Dzieci poznały też mnóstwo zagadek, pod redakcją Pani Ewy tworzyły nowe. Na koniec spotkania nie brakowało chętnych do zadawania pytań pani Ewie. Dotyczyły one nie tylko jej książek ale i życia codziennego i ciekawostek o Krakowie gdzie mieszka pisarka.
Każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z autorką. Dzieci bezpośrednio po spotkaniu chętnie kupowały książeczki naszego gościa na zorganizowanym mini-kiermaszu. Każdy otrzymał imienną dedykację i autograf. Miłym akcentem spotkania dla Pani Ewy była wystawka książek, autorki znajdujących się w bibliotece. A nowe tytuły, których biblioteka nie posiadała w swej ofercie zostały zakupione na kiermaszu. Biblioteka wzbogaciła się o 15 tytułów.
 

Małgorzata Kosel - MGBP - Iłża
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 1
Gości: 1

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.