ARTYKUŁY
Ciekawe wydarzenia w bibliotece
4148
2012-06-01

W ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 1 -7 czerwca 2012, Oddział dla Dzieci Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży zaprasza najmłodszych czytelników na niezwykłe spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller

Ciekawe wydarzenia w biblioteceCiekawe wydarzenia w bibliotece

 W RAMACH XI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM  1 - 7 CZERWCA 2012  

ODDZIAŁ DLA DZIECI  MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W IŁŻY

ZAPRASZA NAJMŁODSZYCH CZYTELNIKÓW NA NIEZWYKŁE SPOTKANIE AUTORSKIE Z:

Ewą   Stadtmüller


SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ:  5.06.2012 r. godz.: 1100
MIEJSCE SPOTKANIA: ODDZIAŁ DLA DZIECI MGBP – IŁŻA
DODATKOWĄ ATRAKCJĄ SPOTKANIA BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU KSIAŻEK AUTORKI PO PROMOCYJNYCH CENACH WRAZ Z IMIENNYM AUTOGRAFEM ORAZ MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA SOBIE PAMIĄTKOWEGO ZDJĘCIA Z AUTORKĄ   

CENA KSIĄŻEK OD 3-10 zł.       

EWA  STADTMULLER - CO NIECO  O AUTORCE


Ewa Stadtmüller -współczesna pisarka dla dzieci. Literatura dziecięca nie jest w pedagogice tematem nowym, a jej wpływ na wychowanie i nauczanie wydaje się trudny do przecenienia. Klasyczni pisarze - choć wciąż niezwykle popularni - coraz częściej ustępują miejsca twórcom współczesnym. Na półkach księgarskich pojawiać się zaczynają nazwiska nikomu bliżej nieznanych literatów i bajkopisarzy. Warto więc poświęcić odrobinę uwagi temu zjawisku i wyjaśnić tajemnice ich poczytności oraz fenomenu literackiego, jaki stanowią.
Jedną ze współczesnych autorek literatury dziecięcej jest Ewa Stadtmüller. Pisarka, urodzona i wychowywana na jednym z krakowskich osiedli, wnosi wiele świeżości w świat literackiej fikcji dla najmłodszych. Ukształtowane w domu rodzinnym zamiłowanie do książek oraz niewątpliwy talent pisarki sprawiają, że utwory jej cieszą się wielką popularnością, zarówno wśród dziecięcych czytelników, jak i ich rodziców. Na początku lat 90-tych Ewa Stadtmüller współpracowała z Młodzieżowym Centrum Kultury.
Pisarka  współpracowała i współpracuje z poważnymi, ogólnokrajowymi wydawnictwami. Dużo publikuje w kolorowych, katolickich czasopismach dla dzieci: „Jasiem”, „Dominikiem”, „Promykiem jutrzenki”. Publikuje w nich zagadki, wiersze, opowiadania, scenariusze przedstawień dla dzieci, reportaże i wywiady. Dziennikarska pasja Ewy Stadtmüller znalazła swe odzwierciedlenie w - jak określa sama autorka - najistotniejszym dziele, prowadzącym najmłodszych miłośników dziennikarstwa do zdobycia potrzebnej im wiedzy, tj. w Poradniku młodego redaktora. Owa książeczka zawiera tajniki i zawiłości dziennikarskiego fachu, które objaśnia młodym czytelnikom Chochlik - bardzo przyjazny, dziennikarski skrzat.
Pisarka ukończyła filologię polską i dziennikarstwo na AP w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Zadebiutowała w 1992 roku bajką „O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”.
Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Ważne miejsce w twórczości autorki zajmują książeczki o charakterze edukacyjnym.
Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki takie jak: „Przypalona szarlotka”, „Zwierzyniec Pana Boga”, czy wierszowana opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba”. W 2003 roku Ewa Stadtmuller została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 r. za książkę „A – jak anioł” otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – Feniks 2008.
      

 

WYSTAWA KSIĄŻKA ROKU 2011
NAGRODY POLSKIEJ SEKCJI IBBY
MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA – IŁŻA CZERWIEC 2012

PREZENTUJĄCĄ  NAJLEPSZE  KSIĄŻKI  DLA  DZIECI  WEDŁUG  STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ  KSIĄŻKI  DLA  MŁODYCH  POLSKIEJ  SEKCJI  IBBY


Wystawa „Nagrody Polskiej sekcji IBBY” Składa się z plansz o wym. 70 x 100 i obejmuje ilustracje i okładki książek nagrodzonych, wyróżnionych i nominowanych.
KIEDY ?- Otwarcie wystawy 5 czerwca 2012 roku, godz.: 1030 Wystawa prezentowana będzie do końca  czerwca br.
GDZIE ? - Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży /czytelnia i hol biblioteki/

 

Grupy zorganizowane zainteresowane obejrzeniem ekspozycji prosimy o wcześniejszy kontakt  telefoniczny bądź e-mailowy tel.: 48 341 22-55 , mgbpilza@wp.pl


·    Wystawa „Nagrody Polskiej sekcji IBBY” ma charakter objazdowy i jest ona plonem konkursu o tej samej nazwie. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a jego wyniki stanowią jedną z najważniejszych wskazówek przy zakupie nowości bibliotecznych.
·    Wystawa składa się z kilkunastu plansz o wym. 70 x 100 i obejmuje ilustracje medalisty IBBY z danego roku (Stasys Eidrigevičius) oraz laureatów nagród i wyróżnień (Agata Dudek, Iwona Chmielewska, Marta Ignerska i in.). Wystawie towarzyszą plakaty, ulotki
·    Wystawa co roku odwiedza kilka miast w Polsce, często towarzysząc wydarzeniom związanym z promocją czytelnictwa i spotkaniom z twórcami. Wystawa stanowi wzorzec dla zwiedzających – zarówno rodziców i dzieci, do sięgania po książki nagrodzone, wyróżnione i nominowane, będące perełkami w bogatej ofercie wydawniczej literatury dziecięcej i młodzieżowej.
·    Nagrodę literacką Książka roku 2011 otrzymały m.in.:
Joanna Klara Teske za książkę „PIES W KRAINIE WĘDRUJĄCEJ NOCY”
Zofia Beszczyńska za książkę „JAJKO KSIĘŻYCA”
·    Nagrodę graficzną Książka roku 2011 otrzymały m.in.:
Iwona Chmielewska za ilustrację i tekst do książki „PAMIĘTNIK BLUMKI” w opracowaniu graficznym Doroty Nowackiej;
Agata Dudek za ilustrację do książki „WĘDRUJĄC PO NIEBIE Z JANEM HEWELIUSZEM”;
·    Wyróżnienia literackie w roku 2011, otrzymały m.in.:
Iwona Chmielewska za książkę ”PAMIĘTNKI BLUMKI”;
Barbara Ciwoniuk za książkę „MUSISZ TO KOMUŚ POWIEDZIEĆ”
Jarosław Mikołajewski za książkę „KIEDY KIEDYŚ, CZYLI KASIA, PANJAN I PANGÓR”;
Barbara Stenka za książkę „MASŁO PRZYGODOWE”;
·    Wyróżnienia dla ilustratorów w roku 2011, otrzymały m.in.:
kategoria książka obrazkowa - Jan Bajtlik za ilustracje i tekst książki „EUROPA PINGWINA POPO”;
kategoria ilustracje – Marta Ignerska za ilustracje i projekt graficzny do książki „ALFABET” Przemysława Wechterowicza;
Marianna Oklejak za ilustracje dl książek Janusza Korczaka „KRÓL MACIUŚ I” i „KRÓL MACIUŚ NA BEZLUDNEJ WYSPIE” oraz za ilustracje i projekt graficzny książki „BUM! BUM! BUM!”
·    Wyróżnienie specjalne otrzymało Wydawnictwo Wytwórnia za tom „BRZECHWA. WIERSZE DLA DZIECI” w opracowaniu graficznym Macieja Buszewicza, Lecha Majewskiego, Piotra Młodożeńca i Grażki Lange – w uznaniu dla konsekwentnej realizacji projektu edytorskiego wydań klasyki dziecięcej.


Małgorzata Kosel MGBP w Iłży
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 5
Gości: 5

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.