ARTYKUŁY
NAJAKTYNIEJSZY CZYTELNIK IŁŻECKIEJ BIBLIOTEKI 2011
6109
2012-02-08

W iłżeckiej Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci podsumowano najdłuższy, bo trwający cały rok kalendarzowy, konkurs „Najaktywniejszy Czytelnik 2011 roku”. Był on skierowany  do wszystkich aktywnych, zarejestrowanych czytelników oddziału dziecięcego.

NAJAKTYNIEJSZY CZYTELNIK IŁŻECKIEJ BIBLIOTEKI 2011NAJAKTYNIEJSZY CZYTELNIK IŁŻECKIEJ BIBLIOTEKI 2011NAJAKTYNIEJSZY CZYTELNIK IŁŻECKIEJ BIBLIOTEKI 2011NAJAKTYNIEJSZY CZYTELNIK IŁŻECKIEJ BIBLIOTEKI 2011

W iłżeckiej Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci podsumowano najdłuższy, bo trwający cały rok kalendarzowy, konkurs „Najaktywniejszy Czytelnik 2011 roku”. Był on skierowany  do wszystkich aktywnych, zarejestrowanych czytelników oddziału dziecięcego. Nadrzędnym celem tego cyklicznego konkursu, jest zachęcenie dzieci do częstego kontaktu z książką, kształtowanie nawyku systematycznego czytania, częste odwiedzanie biblioteki i wypożyczanie zbiorów bibliotecznych oraz popularyzacja literatury wśród dzieci  - w myśl hasła: „Cała Polska czyta dzieciom”, które od ponad dekady patronuje rozwojowi czytelnictwa najmłodszych w Polsce. Komisja konkursowa, przy wyłanianiu zwycięzców, brała pod uwagę wnikliwą analizę kart czytelniczych, terminową wymianę książek, aktywny udział w spotkaniach i imprezach organizowanych  przez placówkę oraz udział w konkursach  ogłaszanych i organizowanych przez bibliotekę dla dzieci.
Jako bibliotekarzy, cieszy nas - tak duża aktywność młodych iłżan, korzystających z naszej oferty książkowej jak również to, że nigdy nie narzekamy na brak odzewu z ich strony na organizowane przez nas konkursy i spotkania propagujące kulturę czytelniczą i nasz region. Liczymy, że z pomocą rodziców naszych czytelników kultura czytelnicza najmłodszych nadal będzie miała się w Iłży tak dobrze.
Spośród 768 czytelników zarejestrowanych i wypożyczających zbiory biblioteczne w Oddziale dla dzieci w 2011 roku: 555 to dzieci do 15 lat, 106 to młodzież w przedziale wiekowym 16-19, 40 – studenci i młodzież pracująca, 67 pozostali czytelnicy powyżej 25 lat. Czytelnicy ci wypożyczyli 14216 książek, czasopism i innych zbiorów bibliotecznych na zewnątrz.
Uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień i podsumowanie roku czytelniczego biblioteki dziecięcej, odbyło się w czytelni iłżeckiej biblioteki w dniu 25 stycznia. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu, wręczali - przewodniczący Rady Miejskiej w Iłży Andrzej Pałka, sekretarz Urzędu Miejskiego w Iłży Grzegorz Kopciał oraz dyrektor biblioteki Teresa Niewczas. Nagrody zostały ufundowane przez komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy Urzędzie Miejskim w Iłży, dyplomy, gry planszowe  i słodkości ufundowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Część nagród dla dzieci, biblioteka otrzymała dzięki uprzejmości Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Starachowic w osobach Leszka Żmijewskiego – Prezesa i Pani Zofii Walkiewicz Wiceprezesa Towarzystwa, z którym iłżecka biblioteka współpracuje.
Zaszczytny Tytuł Najaktywniejszego Czytelnika Oddziału dla Dzieci, przypadł 78 laureatom. W kategorii do 6 lat i czytelnicy – debiutanci, nagrodziliśmy 20 dzieci, w kategorii wiekowej 6-14 lat nagrody  przypadły dla  44 dzieci, w kategorii wiekowej od 14 lat wyróżniono 14 laureatów.
Bezpośrednio po oficjalnej części uroczystości, w bibliotece dziecięcej zorganizowany został bal karnawałowy dla wszystkich laureatów i uczestników spotkań „Ferie w Bibliotece”. Nie zabrakło przeróżnych konkursów i zabaw zręcznościowych przygotowanych przez bibliotekarki. W trakcie zabaw tanecznych rozstrzygnięto również konkurs na najciekawsze przebranie – i tu wybrano 15 laureatów, którzy otrzymali gry planszowe – Iłżeckie Tajemnice. Wszyscy uczestnicy obejrzeli również inscenizację pt.” Zimowa czarownica” wg opowieści Doroty Gellner, którą  pod kierunkiem bibliotekarza Oddziału dla Dzieci, przygotowały dzieci podczas zajęć feryjnych.

Małgorzata Kosel- Oddział dla Dzieci MGBP- Iłża
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.