ARTYKUŁY
Jest długo wyczekiwana książka o Iłży!
3886
2012-02-08

"Iłża w literaturze, ilustracji i na starych pocztówkach” to tytuł nowości książkowej autorstwa Wacława Dąbka. Książkę można już nabyć w Iłżeckim Domu Kultury.

"Iłża w literaturze, ilustracji i na starych pocztówkach” to tytuł nowości książkowej autorstwa Wacława Dąbka. Książkę można już nabyć w Iłżeckim Domu Kultury.

Autorem tej niezwykle cennej dla wiedzy o regionie jest związany z ziemią iłżecką, aktualnie mieszkający w Warszawie, kolekcjoner poloników, varsavianów Wacław Dąbek. Autor urodził się w 1928 roku w Błazinach. Od 1966 roku kolekcjonuje polonika. Interesowały go również obrazy, książki, grafiki, stare dokumenty i przedmioty. Jego obrazy wypożyczano na wiele prestiżowych wystaw muzeów w Krakowie i Warszawie. Posiada unikalne zbiory pocztówek, w tym również z Ziemi Iłżeckiej i Świętokrzyskiej.

Książka składa się z dwóch części, a mianowicie "Iłża w literaturze i ilustracji” oraz "Iłża na starych pocztówkach”. Obie części powstały w wyniku wieloletniego gromadzenia piśmiennictwa oraz pocztówek dotyczących Iłży. Pierwsza część książki zawiera 43 historyczne opisy Zamku i miasta poczynając od wzmianki w Kronice Długosza, a na drugiej wojnie światowej kończąc. Druga część książki: "Iłża na starych pocztówkach” zawiera 68 różnych egzemplarzy starych pocztówek. - Technika wykonywania zgromadzonych pocztówek to głównie litografia, światłodruk, fotografia ręcznie kolorowana – mówi Krzysztof Kozera, dyrektor iłżeckiego Domu Kultury. - Wszystkie pocztówki są przez autora szczegółowo opisane jak również podane są charakterystyki ich nakładów i wydawców oraz autorów zdjęć.

Przy opracowaniu książki autor współpracował z Muzeum Drukarstwa Warszawskiego. Opracowaniem edytorskim tekstów i ilustracji zajęła się Izabela Wichrowska. Projekt graficzny albumu, to dzieło Marii Biegańskiej i Izabeli Wichrowskiej z tegoż muzeum.

Projekt graficzny finalików wykonał artysta malarz Tadeusz Frydler – Iłżanin mieszkający w Warszawie. Album został sfinansowany ze środków Samorządu Gminy Iłża, Banku Spółdzielczego w Iłży, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Iłżeckiej, Antykwariatów Warszawskich oraz darczyńców indywidualnych, Andrzeja Piątka i Kazimierza Gąsowskiego z Warszawy oraz Joanny Grafinowskiej z Ostrowca. Druk i Opracowanie Lotos Poligrafia Warszawa.

www.echodnia.eu
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 2
Gości: 2

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.