ARTYKUŁY
Kolejny plener malarski w Iłży. Wystawa już otwarta
5472
2011-08-03

Z Krakowa, Buska-Zdrój, Kielc czy Warszawy. Artyści z różnych stron kraju uczestniczyli w Plenerze Malarskim w Iłży. Wystawę prac można oglądać w Galerii Domu Kultury do końca sierpnia.

Kolejny plener malarski w Iłży. Wystawa już otwartaKolejny plener malarski w Iłży. Wystawa już otwarta

W lipcu iłżeckie tereny opanowali artyści, których można było spotkać spacerujących ze sztalugami i paletami. Iłżanie już przyzwyczaili się do tych niezwykłych widoków, bo plenery artystyczne na stałe wpisały się w kalendarz iłżeckich imprez.

WYJĄTKOWY PLENER

W tym roku w plenerze brało udział 20 uczestników.
- To więcej niż w roku ubiegłym – mówi Krzysztof Kozera, dyrektor domu Kultury w Iłży.
Wśród artystów byli mieszkańcy Krakowa, Kielc, Buska Zdroju, Starachowic, Szydłowca, Radomia, Iłży czy Skarżyska.

- Mieliśmy tez utytułowanych artystów z Warszawy, którzy znacząco podnieśli poziom zarówno tegorocznego pleneru jak i innych uczestników, bo udzielali im cennych wskazówek. Mamy więc więcej ciekawych obrazów.
Obecnie prace wykonane w tym roku przez artystów można oglądać w Galerii Domu Kultury. Później będą eksponowane w różnych miejscach kraju, promując szerokiej publiczności Iłżę i jej walory turystyczne.

PRACE Z IŁŻĄ W ROLI GŁÓWNEJ

W tym roku w plenerze wzięli również udział iłżeccy twórcy. W gronie uczestników pleneru znaleźli się rodzinni artyści Zdzisława Piasek, Marta Wasatko i Jan Kwiatkowski.

Oprócz twórców iłżeckich na wystawie można podziwiać malownicze zakątki Iłży oraz okolic miasta w wykonaniu Danuty Bożek z Buska Zdroju, Henryka Sarny z Radomia, Marii Kępy z Szydłowica oraz malarzy kieleckich: Juliana Bartosika, Zofii Dobrowolskiej, Danieli Korus oraz krakowskich: Nino Aydinowicz, Mari Gajewskiej, Kasi Gajewskiej Bartkiewicz, Ewy Hajdukiewicz – Nowak, Józefa Stachnika. Ze Starachowic swoje prace prezentują: Agnieszka Zięba Dąbrowska, Antoni Dąbrowski i Irena Górecka-Wrona. Ze Skarżyska-Kamiennej: Roman Kornecki i Barbara Obara. Z Warszawy przyjechały utytułowane artystki: Olga Olsha oraz Ewa Głogowska.

Organizatorami iłżeckiego pleneru są: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, Dom Kultury w Iłży oraz Publiczne Gimnazjum Gminne w Iłży. Funkcję Komisarza pleneru sprawował członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach doktor Julian Bartosik. Patronat honorowy nad plenerem sprawował Burmistrz Iłży Andrzej Moskwa.


www.echodnia.eu
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 2
Gości: 2

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.