ARTYKUŁY
Gra planszowa z Iłżą w roli głównej
3929
2011-07-27

Warsztaty, spotkania konkursy i w końcu edukacyjna gra planszowa z iłżeckimi zabytkami i zakątkami. Młodzież z Iłży uczestniczyła w niezwykłym projekcie, który zaowocował stworzeniem nowego wydawnictwa regionalnego "Iłżeckie Tajemnice”.

Gra planszowa z Iłżą w roli głównejGra planszowa z Iłżą w roli głównej

Warsztaty, spotkania konkursy i w końcu edukacyjna gra planszowa z iłżeckimi zabytkami i zakątkami. Młodzież z Iłży uczestniczyła w niezwykłym projekcie, który zaowocował stworzeniem nowego wydawnictwa regionalnego "Iłżeckie Tajemnice”.

Uroczyste podsumowanie półrocznego projektu "Zabawa kluczem do wiedzy” odbyło się W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach uczestnictwa biblioteki w Programie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży "Równać szanse”.

IŁŻA PRZEDE WSZYSTKIM

Mottem przewodnim projektu było poznanie historii i zabytków Iłży. - Obejmował on różne działania pozwalające przybliżyć historię Iłży- wyjaśnia Teresa Niewczas, dyrektor iłżeckiej biblioteki i koordynator projektu.

Zajęcia, warsztaty i spotkania młodzieży odbywały się w bibliotece od stycznia raz w tygodniu. Młode osoby same zapraszały prelegentów z zewnątrz wyszukując tematy na spotkania. - Wspólnie z koordynatorem projektu opracowałli regulaminy konkursów i przeprowadzili je wśród dzieci we wszystkich Szkołach Podstawowych na terenie gminy oraz wśród młodzieży Publicznego Gimnazjum Gminnego - dodaje dyrektor.

W konkursach: wiedzy, plastycznym i fotograficznym wzięło udział ponad 150 uczestników. Wszystkie konkursy obejmowały zakres wiedzy o historii i zabytkach Iłży. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace można oglądać przez okres wakacji na wystawie pokonkursowej w holu biblioteki.

GRA PLANSZOWA Z IŁŻĄ

Laureaci konkursów zostali zaproszeni przez realizujących projekt do współpracy nad finałem projektu – edukacyjnej gry planszowej "Iłżeckie Tajemnice”.. Gra jest nowym wydawnictwem regionalnym.

- Opracowanie jest bardzo efektownym przewodnikiem, zabawą, rozrywką umożliwiającą poznanie tajemnic, jakie kryje historia Iłży – tłumaczy Teresa Niewczas.

Pudełko, opakowanie gry przedstawia jedną ze scen Turnieju Rycerskiego. W skład gry oprócz pionków, kostek wchodzi plansza, której tłem jest baszta, karty z pytaniami dotyczącymi historii Iłży oraz małe opracowanie tekstowe o najważniejszych miejscach historycznych miasta.

W okresie wakacyjnym dzieci i młodzież organizują rozgrywki, które pozwolą wyłonić "Mistrza Wiedzy o Iłży”.

Realizację projektu w kwocie 7 tysięcy złotych sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji
Wolności.

www.echodnia.eu
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 2
Gości: 2

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.