ARTYKUŁY
Iłża i Starachowice wspólnie razem "kolejką do lata"
6051
2011-07-01

Tereny Zamku Biskupów Krakowskich w Iłży, Muzeum Regionalne, podróż kolejką wąskotorową czy Archeopark w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To wszystko można zobaczyć w ramach nowego projektu "Kolejką do Lata”

Tereny Zamku Biskupów Krakowskich w Iłży, Muzeum Regionalne, podróż kolejką wąskotorową czy Archeopark w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To wszystko można zobaczyć w ramach nowego projektu "Kolejką do Lata”, który rusza 1 lipca. Projekt to pomysł gminy Iłża i powiatu starachowickiego. Jego inauguracja już się odbyła. W środę 29 czerwca przedstawiciele władz powiatu starachowickiego i władz Iłży wspólnie z partnerami projektu wyruszyli zapoznać się z trasą wycieczki.

NAJPIĘKNIEJSZE TERENY

Zwiedzanie rozpoczęło się w Iłży przy Punkcie Informacji Turystycznej. Następnie wszyscy udali się do Muzeum Regionalnego w Iłży, później zwiedzili ruiny zamku Biskupów Krakowskich. Kolejnym punktem programu był przejazd zabytkową kolejką wąskotorową na trasie Iłża – Marcule i zwiedzanie tamtejszego Arboretum.

- Zwiedziliśmy też Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum w Starachowicach – mówi Marek Łuszczek, wiceburmistrz Iłży. – Byłem tam po raz pierwszy i muszę przyznać, że robi wrażenie.

DWA WARIANTY TRASY

Do wyboru są dwie opcje trasy. Jedna z początkiem w Iłży, druga w Starachowicach. Przez cały czas grupie towarzyszy przewodnik.

- Projekt jest zaadresowany dla grup zorganizowanych – mówi Marek Łuszczek. – Łączy w sobie najważniejsze obiekty turystyczne gminy Iłża i powiatu starachowickiego.

"Kolejka do lata” rusza 1 lipca i będzie trwać do 31 października. Szczegóły i zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.kolejkadolata.pl lub pod numerem telefonu 41/275-40-83. Żeby wycieczka doszła do skutku potrzeba jest minimum 20-osobowa grupa.

- Właśnie pracujemy nad systemem rejestracji on-line, gdzie będzie można przyłączyć się do konkretnej grupy i w konkretnym terminie - tłumaczy wiceburmistrz

Dwa warianty trasy
Opcja I – startujemy ze Starachowic – godzina 10 (Starachowice, ulica Wielkopiecowa 1), zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum imienia Jana Pazdura w Starachowicach, wycieczka zabytkową kolejką wąskotorową na trasie Marcule – Iłża, zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Iłży oraz ruin zamku Biskupów Krakowskich w Iłży, Zwiedzanie centrum Iłży, czas wolny. Dla zainteresowanych możliwość rezerwacji obiadu w jednej z lokalnych restauracji, Wycieczka zabytkową kolejką wąskotorową na trasie Iłża – Marcule, zwiedzanie Arboretum w Marculach (serce Puszczy Iłżeckiej), Pieczenie kiełbasek oraz zabawy przy ognisku na terenie Arboretum w Marculach, zakończenie wycieczki, powrót do Starachowic.
Opcja II - startujemy z Iłży – godz. 9 (Iłża, Plac 11 – go Listopada – Punkt Informacji Turystycznej), zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Iłży oraz ruin zamku Biskupów Krakowskich, wycieczka zabytkową kolejką wąskotorową na trasie Iłża - Marcule, zwiedzanie Arboretum w Marculach (serce Puszczy Iłżeckiej). Dla zainteresowanych możliwość dostarczenia obiadu przez jedną z lokalnych restauracji, zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum w Starachowicach, wycieczka zabytkową kolejką wąskotorową na trasie Marcule – Iłża, zwiedzanie Iłży, czas wolny, pieczenie kiełbasek oraz zabawy przy ognisku na terenie Miejsko Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Iłży. Zakończenie wycieczki.

www.echodnia.eu
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 1
Gości: 1

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.