ARTYKUŁY
"Królewskie Wertepy 2015" w iłżeckiej puszczy!
3180
2015-07-02

W dniach 20-21 czerwca 2015 roku członkowie koła BBOFROAD wzięli udział w III edycji Królewskich Wertepów. W tym roku impreza została zorganizowana na terenie Puszczy Iłżeckiej.

'Królewskie Wertepy 2015' w iłżeckiej puszczy!'Królewskie Wertepy 2015' w iłżeckiej puszczy!'Królewskie Wertepy 2015' w iłżeckiej puszczy!'Królewskie Wertepy 2015' w iłżeckiej puszczy!'Królewskie Wertepy 2015' w iłżeckiej puszczy!'Królewskie Wertepy 2015' w iłżeckiej puszczy!

Tak organizatorzy opisują swoje przeżycia z tegorocznej iłżeckiej edycji "Królewskich Wertepów":

"Off roadowe emocje

zaczęły się już na pierwszej próbie (PRÓBA WODY). Prowadzone przez Pawła Medzę Pajero po prostu utonęło w rozlewisku, w dodatku zahaczając o coś podwoziem. Na nic się zdało poświęcenia Jacka Bila. Dwukrotnie lżejszy PSIUR nie był w stanie wyrwać zassanego auta, więc w ruch poszedł hi jack i kamienie. Nieco podniesionego „pajeraka” wyrwali z objęć błota oraz wody Wenerowie i chwilę po tym …urwali napędy, więc wskazanie na PECHOWCA rajdu ujawniło się dość szybko. Charakterem wykazał się także Paweł Medza, który mimo inauguracyjnej przygody powtórzył próbę i ostatecznie zakończył rajd na pudle. Warto dodać, że przez cały czas zmagań na pokładzie miał 13 …miesięcznego synka! Żarty skończyły się ostatecznie, gdy trzy kolejne auta poległy na Syberii. Przejazdowy odcinek z Beztroskich Bezdroży (PRÓBA BAGNA), skropiony deszczem pokazał pazury, a załogi charakter. Braterska pomoc uwolniła pogrążonych w czarnej brei i można było jechać dalej, by zmierzyć się z nierównościami tzw. kolejówki. Półtora kilometra zupełnie suchej drogi zajmowało niektórym załogom …10 minut i przypominało jazdę czołgiem po nierównym poligonie. Mocno już doświadczone załogi jechały dalej w asekuracji, a zorganizowany przez Grzegorza „Topora” Stąporka  zespół (dwa mocniejsze i dwa słabsze auta) doskonale sprawdził się na trasie, przynosząc pomysłodawcy nagrodę FAIR PLAY. Niezależnie od starań i poświęcenia, błotne przygody spowodowały, że na zamek w Iłży załogi dotarły ze znacznym opóźnieniem.  Mimo to kasza z gulaszem, choć zimna, smakowała jak nigdy (pyszna pomidorówka od Kalbara była jeszcze ciepła), a emocje koiły piękne widoki z zamkowej wieży. Do bazy ostatnie załogi zjechały przed 21.00. O tym, że off roadowych wrażeń było dość, świadczy fakt, że nikt nie podjął ostatniego wyzwania, jakim był przejazd przez bagnisty odcinek w Kurzaczach. Wszyscy wybrali wariant objazdowy i nie stracili nic z pełnej humoru imprezy integracyjnej toczącej się w malowniczym otoczeniu ścian skarbskiego kamieniołomu.

Zagadki

Skupiały się przede wszystkim na treściach krajoznawczych i historycznych, odwołując się do niezwykłych dziejów napotykanych w Puszczy Iłżeckiej zabytków i miejscowości. Rozległe, niegdyś zamieszkiwane lasy były świadkiem wielu dramatycznych zdarzeń od powstania styczniowego, przez kampanię wrześniową po krwawe boje zgrupowania AK „Potoka” w rejonie wsi Piotrowe Pole, gdzie między dawną miejscowością a zbiorową mogiłą poległych partyzantów powstała droga krzyżowa oraz szlak pamięci narodowej. Kulminacją spotkania z przeszłością Puszczy Iłżeckiej była wizyta na zamku w Iłży, niegdyś potężnej fortecy, która strzegła miasta i szlaków handlowych począwszy od wczesnego średniowiecza. Mimo naszych starań (i niezamierzonych potknięć w krzyżówce) wszystkie załogi poprawnie rozszyfrowały zagadki i hasło, którym była nazwa nieistniejącego, a niegdyś powszechnego ( w Puszczy Iłżeckiej funkcjonowało kilka cechów!) zawodu: BARTNIKA.

Impreza

upłynęła nie tylko na integracji braci off roadowej, ale przede wszystkim na słuchaniu do późnych godzin nocnych pikantnych opowieści z niezliczonych wypraw terenowych, a ponieważ przewodnim tonem tych relacji był …humor, mięśnie brzucha pracowały nie tylko na skutek konsumpcji wystawnej kolacji. Królami wieczoru byli Grzesiu Stąporek i Wojtek Dziadecki, którzy z placu boju zeszli jako ostatni.

Sobota

Upłynęła na rundzie wokół Skarbki. Malownicza trasa objazdowa oferowała piękne widoki oraz …pieczątki, z których jedna, zlokalizowana na rozlewiskach Boguczyzny, pozwoliła posmakować prawdziwego błota. Gdy załogi, po zdaniu  kart wozu, bawiły się w Parku Linowym, my liczyliśmy wyniki. Tę najsmutniejszą część imprezy, bo przecież wygrali wszyscy, zakończyło dokładnie o 15.00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

NAGRODĘ SPECJALNĄ  otrzymała załoga:

JACEK BIL, KINGA którzy jadąc autem (PSIUR) z wyższej klasy nie mogli być klasyfikowani w gronie samochodów turystycznych, niemniej w uznaniu za dobrą jazdę i postawę fair play (nie mówiąc o lądowaniu w dziurze) zasłużyli na wyróżnienie

Tytuł PECHOWCÓW RAJDU odebrali Marcin, Łukasz, Franek i Marysia WERNEROWIE, o których była mowa

Tytuł DEBEŚCIAKÓW RAJDU odebrała jedyna załoga żeńska Barbara, Agnieszka, Anna i Joanna STĄPOREK, która znakomicie radziła sobie na trasie, pewnie nawigując całą grupę do Iłży i z powrotem

Nagrodę FAIR PLAY przyznaliśmy Grzegorzowi, Janowi i Kubie STĄPORKOM, którzy, choć nie odpuszczali, jechali myśląc o tych, którzy mogą mieć problemy na trudniejszych odcinkach, nastawieni od startu na pomoc innym, prezentując pogodny styl off roadowania

W rywalizacji sportowej czołowe miejsca zajęli:

  1. Piotr ADAMSKI, KINGA i „PREZES” JACEK KUCZYŃSKI
  2. Paweł MEDZA, Patrycja MEDZA oraz Bartek i Antoni
  3. Izabela Chrabąszcz, Zbyszek Szczerbowski oraz Wiktor i Ksawery

Oficjalne wyniki Rajdu:  WERTEPY 2015 (zobaczcie jak równa rywalizacja toczyła się na trasie Królewskich Wertepów)

Serdeczne podziękowania wszystkim za wspaniałą postawę, uśmiechnięte twarze oraz wyrozumiałość.


Więcej zdjęć z imprezy na stronie internetowej:  http://bboffroad.pl/krolewskie-wertepy-2015/ "

 

http://bboffroad.pl [T.F.]
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 1
Gości: 1

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.