ARTYKUŁY
Wiosenne porządki
4918
2013-04-16

Kilkanaście dni temu z naszych oczu zniknęły resztki pokrywy śnieżnej odsłaniając brud i otaczającą nas szarość. Na szczęście mocno świecące słońce szybko budzi naturę do życia. Pogoda pozwoliła również na kontynuację i rozpoczęcie nowych miejskich inwestycji.

Wiosenne porządkiWiosenne porządkiWiosenne porządkiWiosenne porządkiWiosenne porządkiWiosenne porządkiWiosenne porządki

WIOSNA!!! W naszym mieście na dobre zawitała wiosna. Oznaką są nie tylko licznie bociany, które już na dobre znalazły sobie gniazda ale również ludzie robiący porządki na podwórkach i w ogrodach. Pełną parą posuwają się również prace przy remontach.

Trwają prace końcowe remontu ulicy Kochanowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Radomską, gdzie układana jest nawierzchnia asfaltowa.

 

 

Na Przystani mamy już nową większą altanę a teraz przyszedł czas na nowe chodniki. Alejki latami były utrapieniem spacerowiczów, nie tylko swobodnie przechadzający się ale i rodzice z wózkami dziecięcymi mieli już dość płyt chodnikowych, które były pozapadane lub powypychane przez korzenie drzew. Miejmy nadzieję, że prace będą przebiegały sprawnie i już niedługo będziemy mogli przejść nie potykając się.

 

 

Prawdziwą zmorą kierowców jest przeprawa przez ulicę Tatarską, po przejechaniu przez oddany jesienią do użytku most czekała na nas droga na której trudno dostrzec choć skrawek asfaltu. Jadąc slalomem z minimalną prędkością nie sposób jest zaliczyć jakiejś wyrwy. Na szczęście rozpoczęły się prace przy modernizacji tej drogi. Obecnie układane są krawężniki wytyczające jezdnię i chodniki z kostki brukowej po obu jej stronach.

 

 

Trwa też remont wieży na kościelnej Kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętrzej Maryi Panny. Obecnie niemożliwe jest przejście z ulicy Radomskiej na Plac 11 Listopada przez teren kościoła.

 

W pierwszy weekend majowy po raz szesnasty na wzgórzu zamkowym gościć będziemy rycerzy nie tylko z Polski ale tradycyjnie również z innych krajów europejskich. Wraz z całą świtą przybędzie wielu amatorów średniowiecznych walk i zwyczajów. Dlatego już teraz na zamku prowadzone są prace porządkowe. Na początek usuwane są suche gałęzie, zbierane śmieci, grabiona jest trawa.

 

Piotrek www.ilza.com.pl
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 1
Gości: 1

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.