AKTUALNOŚCI
Gmina Kazanów. Zakończyła się przebudowa dwóch dróg powiatowych ...
1112
2019-07-11

Zakończyły się prace budowlane dróg Zwoleń-Kroczów-Kazanów i Iłża-Wólka Gonciarska. Przebudowa trwała ponad dwa miesiące. Koszt remontu wyniósł ponad pół miliona złotych, a finansowały go samorządy powiatu zwoleńskiego, województwa mazowieckiego oraz gminy Kazanów.

Umowa z wykonawcami podpisana została 7 maja tego roku. Prace zostały wykonane bardzo szybko, ponieważ już od początku lipca mieszkańcy gminy i powiatu mogą się cieszyć wyremontowanymi drogami.

- Nie zapominamy o obszarze drogownictwa. Jest on bardzo istotny, ponieważ chodzi tu o bezpieczeństwo pieszych i kierowców, ale też komfort użytkowania dróg. Zrealizowaliśmy dwa wyczekiwane przez mieszkańców zadania i co ważne, pozyskaliśmy na ten cel znaczące wsparcie finansowe – mówi starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

Dofinansowanie z budżetu województwa

Inwestycja została w połowie sfinansowana przez gminę Kazanów. Reszta pieniędzy została przekazana z budżetu powiatu i województwa.

- Kluczem do realizacji jak największej ilości zaplanowanych działań jest skuteczne sięganie po środki zewnętrzne, ale też dobra współpraca z lokalnymi samorządami – informuje wicestarosta Waldemar Urbański. - Nawiązaliśmy porozumienie z gminą Kazanów, która pokryła połowę kosztów w przypadku remontu obu dróg. Otrzymaliśmy również pomoc finansową z województwa mazowieckiego – dodaje.

Na remont drogi Iłża-Wólka Gonciarska powiat dostał 180 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu wojewódzkiego. Natomiast w przypadku fragmentu jezdni Zwoleń-Kroczów-Kazanów było to prawie 60 tysięcy. Obie dotacje zostały przyznane w ramach dofinansowania ze środków budżetu województwa mazowieckiego na zadania z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na 2019 rok.

Długo wyczekiwana inwestycja

Mieszkańcy gminy od dawna zgłaszali potrzebę remontu tych odcinków dróg.

- Cieszę się, że samorząd powiatu zaplanował te działania. Jezdnie były w złym stanie technicznym i wymagały niezwłocznej przebudowy. Dlatego bez wahania podjęłam decyzję o udziale w kosztach zadania, aby wspólnymi siłami sprawnie przeprowadzić to bardzo potrzebne zadanie – mówi Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Kazanów.

Zakres prac remontowych

Droga Iłża-Wólka Gonciarska została przebudowana na długości 990 metrów. Roboty objęły naprawę przełomów drogi, wykonanie poboczy i położenie asfaltu. Droga zyskała także nowe oznakowanie pionowe i poziome. Umowa opiewała na kwotę 398 tysięcy złotych. Wykonawcą tego odcinka drogi było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia.

W przypadku drogi Zwoleń-Kroczów-Kazanów prace objęły odcinek o długości 408 metrów. Tu też położona została nowa nawierzchnia asfaltowa i wykonane zostały pobocza po obu stronach jezdni obu. Koszt inwestycji wyniósł 119 tysięcy złotych. Wykonawcą prac była firma Budromost Starachowice z Wąchocka.

źródło: https://echodnia.eu

foto: W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli (w środku): wójt Kazanowa Teresa Pancerz-Pyrka oraz starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

 

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 2
Gości: 2

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.