AKTUALNOŚCI
Ewakuacja osób z obozów dla młodzieży
1122
2019-07-06

- Wczoraj (01.07.2019) ewakuowano łącznie 171 osób przebywających na obozach dla młodzieży - przekazała straż pożarna. Do prewencyjnych ewakuacji z powodu nawałnic doszło w miejscowościach: Margole (woj. lubelskie), Iłża (woj. mazowieckie), Kurozwęki (woj. świętokrzyskie) oraz Marydół (woj. wielkopolskie).

Rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że w miejscowości Margole w powiecie biłgorajskim (woj. lubelskie) podczas rozbijania obozu w lesie wystąpił silny, porywisty wiatr, który uniemożliwił rozbicie obozu. 18 uczestników obozu ewakuowano na prywatny teren wójta gminy, który zobowiązał się zapewnić im nocleg.

W Iłży (pow. radomski, woj. mazowieckie) z uwagi na warunki atmosferyczne oraz ostrzeżenia meteorologiczne kierownik obozu podjął decyzję o ewakuacji 42 osób do pobliskiej leśniczówki. Po poprawie warunków atmosferycznych harcerze wrócili do obozowiska.

W miejscowości Kurozwęki (pow. staszowski, woj. świętokrzyskie) kierownik obozu podjął decyzję o ewakuacji 50 osób przebywających na terenie obozowiska do pobliskiej szkoły. Do ewakuacji 61 uczestników ze względu na wydane ostrzeżenia meteorologiczne doszło również w miejscowości Marydół (pow. ostrzeszowski, woj. wielkopolskie).

Jeśli organizator obozu uzyskał na niego zgodę i figuruje w oficjalnej bazie, oznacza to, że organizowany przez niego obóz nadzorowany jest przez kuratora oświaty, służby sanitarne i straż pożarną. W informatorze skierowanym do organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży straż pożarna przypomina, że kontrola strażaków przed rozpoczęciem obozu służy m.in. określeniu potencjalnych zagrożeń występujących na terenie obozowiska, wyznaczeniu dróg ewakuacyjnych, a także ustaleniu zasad łączności oraz współpracy z właściwą terenowo komendą Straży Pożarnej. Strażacy sprawdzają też ważność okresowych przeglądów instalacji użytkowych.

Z kolei w trakcie trwania obozu strażacy sprawdzą m.in., czy na obozowisku znajdują się telefony u różnych operatorów lub czy wyznaczono inny sposób komunikacji. Skontrolują również główne i alternatywne drogi dojazdowe dla służb ratowniczych oraz zweryfikują, czy organizator posiada dostęp do Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

Z danych przekazanych przez PSP wynika, że w ubiegłym roku w obozach pod namiotami wzięło udział około 100 tys. harcerzy z różnych organizacji. Straż pożarna szacuje, że w tym roku będzie to co najmniej 80 tys. osób. Dokładne dane będą znane po zakończeniu sezonu letniego.

źródło: https://niezalezna.pl

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.