AKTUALNOŚCI
Ostrowieckie przedszkolaki z "dziewiętnastki" nagrodzone w Iłży. Sp ...
821
2019-06-30

Dzieci z Przedszkola Publicznego numer 19 imienia Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim spisały się świetnie podczas III edycji „Akademii Pana Jana” zorganizowanej w Iłży przez Muzeum Regionalne. Podczas rozdania nagród w konkursach spotkały się z córką poety - Krystyną Brzechwą.

Ostrowieckie przedszkolaki z 'dziewiętnastki' nagrodzone w Iłży. Sp ...Ostrowieckie przedszkolaki z 'dziewiętnastki' nagrodzone w Iłży. Sp ...Ostrowieckie przedszkolaki z 'dziewiętnastki' nagrodzone w Iłży. Sp ...Ostrowieckie przedszkolaki z 'dziewiętnastki' nagrodzone w Iłży. Sp ...

Kilkunastoosobowa grupa dzieci z ostrowieckiego przedszkola imienia Jana Brzechwy wzięła udział w finale konkursu o laur Złotej Kaczki – statuetki legendarnej iłżeckiej kaczki, który odbył się w scenerii Malinowego Chruśniaka – miejsca, w którym tworzył Bolesław Leśmian.

Spotkanie połączone było ze zmaganiami artystycznymi dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W ramach akademii odbyły się konkursy: recytatorski, plastyczny i kostiumowy. W kategorii „Kostium poetycki z układem choreograficznym” zadaniem uczestników było wykonanie przebrania postaci z wiersza „Ptasie plotki”. W konkursach nagradzana była przede wszystkim autorska interpretacja twórczości Jana Brzechwy.

Dzieci z „dziewiętnastki”, wspomagane przez nauczycielki Bożenę Czemierys i Halinę Zwolińską–Bień, zdobyły statuetki we wszystkich trzech konkursach.

Iga Boleń z grupy VII zdobyła Złotą Kaczkę w konkursie recytatorskim za recytację wiersza Jana Brzechwy „Żuraw i czapla”. Łukasz Grudzień z grupy V nagrodzony został Srebrną Kaczką w konkursie plastycznym za pracę „Przyjście lata”. Tymon Machowski z grupy VII otrzymał Brązową Kaczkę za przebranie gila – postać z wiersza „Ptasie plotki” Jana Brzechwy.

- Wszyscy bardzo się cieszymy z tak wielkiego sukcesu naszych małych artystów - mówi dyrektor przedszkola Aneta Stachurska.
- Przedszkolaki będą brały udział w kolejnych edycjach konkursu, zamierzamy współpracować z przedszkolem w Iłży i już jest planowana na jesień wycieczka do Muzeum Regionalnego, organizatora „Akademii Pana Jana”. Patron uroczystości i tematyka konkursu, twórczość Jana Brzechwy są szczególnie nam bliskie i zobowiązują przedszkola „Brzechwy” do dalszego udziału.

Uwieńczeniem uroczystości było wspólne zdjęcie uczestników z córką poety Krystyną Brzechwą oraz zdobycie jej autografów. W nagrodę cała grupa pojechała też na lody z najlepszej iłżeckiej, domowej lodziarni.

źródło: https://echodnia.eu/

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.