AKTUALNOŚCI
Mieszkańcy Tychowa Nowego za powiększeniem wsi i województwa świę ...
1394
2019-06-30

Mieszkańcy Tychowa Nowego, w gminie Mirzec, jednogłośnie opowiedzieli się w konsultacjach społecznych za powiększeniem sołectwa, a co za tym idzie gminy Mirzec, powiatu starachowickiego oraz województwa świętokrzyskiego.

Z wnioskiem o przyłączenie do naszego województwa wystąpili niektórzy mieszkańcy wsi Seredzice, w gminie Iłża, w województwie mazowieckim.

Ich działki sąsiadują z działkami Tychowa Nowego, a od Seredzic i Iłży są oddzielone lasem, bez dobrej drogi dojazdowej. Konsultacje odbyły się we wtorek, w Klubie Wiejskim „Niwy” w Tychowie Nowym. Wzięło w nich udział 105 mieszkańców Tychowa Nowego, na 769 osób uprawnionych do głosowania. Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn poinformował, na jakim etapie jest procedura przyłączenia do sołectwa Tychów Nowy kilku działek sołectwa Seredzice, na których zlokalizowane są: ujęcie wody „Trębowiec” dla Starachowic oraz blok mieszkalny pracowników obsługi tego ujęcia wody. Za zmianą granic sołectwa byli wszyscy obecni na zebraniu mieszkańcy wsi.

Z propozycją przyłączenia się do gminy Mirzec wyszli mieszkańcy bloku koło ujęcia wody „Trębowiec”, dla których miejsce zamieszkania powoduje utrudnienia w załatwianiu spraw urzędowych czy wizyt w przychodniach lekarskich. Dobre polaczenia komunikacyjne maja z Mircem i Starachowicami, a nie z Iłżą i Radomiem.

Początek proceduryTo jednak dopiero początek długiej procedury. Kolejne czynności przewidują podjęcie stosownych uchwał przez Rady Gmin w Mircu i Iłży, zasięgnięcie opinii Rady Gminy w Iłży po konsultacjach przeprowadzonych z mieszkańcami Seredzic, zasięgnięcie opinii rad powiatów starachowickiego i radomskiego, opinii sejmików wojewódzkich świętokrzyskiego i mazowieckiego, opinii wojewody mazowieckiego i świętokrzyskiego. Decyzję o zmianach granic podejmuje formie rozporządzenia Rada Ministrów.

Teraz podatki od nieruchomości, które płaci Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach wpływają do gminy Iłża. Po zmianie wpływałyby do gminy Mirzec. Chociażby ten fakt będzie przeszkodą w pozytywnej decyzji samorządów z województwa mazowieckiego.

źródło:  https://echodnia.eu

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 1
Gości: 1

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.