AKTUALNOŚCI
Szpitale w Pionkach i Iłży do pilnej modernizacji. Starostwo przygot ...
1083
2019-01-27

Starostwo Powiatowe przymierza się do modernizacji szpitali w Pionkach i Iłży. Plany obejmują modernizację placówek i lepsze wykorzystanie bazy lokalowej szpitali. Jeśli chodzi o pionkowską lecznicę, działania skupią się na obiektach przy ulicy Niepodległości (dawniej 15 Stycznia).

Plany dotyczące modernizacji dwóch szpitali, które są zarządzane przez powiat radomski, były jednym z tematów dyskusji na spotkaniu zarządu powiatu radomskiego. W najbliższym czasie zapozna się z nimi także komisja zdrowia, a potem przedyskutują je radni na sesji rady powiatu, która odbędzie się 1 lutego.

- Zaplanowane modernizacje i zakupy sprzętu są niezbędne, aby oba szpitale mogły już w najbliższej przyszłości spełniać wymogi stawiane przez Ministerstwo Zdrowia, i pozostać w tak zwanej sieci szpitali - mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

- Zarząd powiatu przyjął uchwałę kierunkową dotyczącą konsolidacji szpitala w Pionkach przy ulicy Niepodległości, tam, gdzie jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Teraz radni zdecydują, czy taka koncepcja im odpowiada.

Zdaniem starosty, poprzedni pomysł, by rozbudowywać obiekt szpitalny przy ulicy Harcerskiej i przenieść do nowo wybudowanego budynku Oddziału Chirurgicznego, Oddziału Ginekologicznego i Bloku Operacyjnego, jest nieekonomiczny i nie pozwoli w sposób efektywny zarządzać pionkowskim szpitalem.

Nowy plan zakłada, że przy ulicy Niepodległości zostaną skoncentrowane wszystkie oddziały: chirurgia z pododdziałem ginekologicznym, oddział wewnętrzny oraz rehabilitacja, które po przebudowie zostaną przeniesione z ulicy Harcerskiej, a także Zakład Opiekuńczo- Leczniczy. Budowa nowego budynku przy ulicy Niepodległości ma odbyć się według częściowo zmienionych planów, które przewidziane były na ulicę Harcerską.

- Szpital przy ulicy Niepodległości posiada teren o powierzchni 1,5 hektara, gdzie jest miejsce na nowy budynek. Koszt jego budowy będzie porównywalny z modernizacją budynku przy ulicy Harcerskiej. Skupienie działalności w jednej lokalizacji obniży koszty funkcjonowania szpitala, choćby przez brak konieczności przewożenia między lokalizacjami leków, materiałów do badań czy dokumentów - mówi Waldemar Trelka. - W planach jest też przeniesienie administracji na ulicę Niepodległości do budynku z 1937 roku.

Konsolidacja poprawi także sytuację pacjentów. Argumentem za podniesieniem jakości usług w pionkowskim szpitalu jest także produkcja specjalna zakładu zbrojeniowego Mesko S.A. Szpital ten, a zwłaszcza jego oddział chirurgiczny stanowi zabezpieczenie operacyjne na wypadek pożaru lub eksplozji produkowanych materiałów wybuchowych i pocisków.

Jeśli chodzi o szpital w Iłży to także powstają plany modernizacyjne.

- Dzięki pani poseł Annie Kwiecień, której udało się zainteresować naszymi szpitalami Ministerstwo Finansów, w szpitalu był z wizytą Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu. W Iłży wynik finansowy wydaje się dużo lepszy, chociaż są duże potrzeby sprzętowe. Jedną z nich jest nowa karetka , przypomnijmy, że szpital jest podwykonawcą dla radomskiego pogotowia - mówi starosta. - Chcemy modernizować też oddział chirurgiczny, mamy na to środki własne, będziemy także szukać środków zewnętrznych, niestety nie ma programu dedykowanego szpitalom powiatowym.

Wizyta w powiecie przedstawicieli ministerstwa i NFZ dała także nadzieję na powiększenie kontraktu dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, gdzie na razie niewykorzystanych jest 16 łóżek z 88 istniejących.

 

źródło: echodnia.eu

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.