AKTUALNOŚCI
Szpitale w Pionkach i Iłży potrzebują dofinansowania. Starostwo w R ...
787
2018-07-18

Aby szpitale w Pionkach i Iłży, których organem założycielskim jest powiat radomski, mogły dalej funkcjonować, potrzebne są pieniądze na inwestycje. Starostwo powiatowe złożyło wniosek o dofinansowanie remontu w Pionkach, będzie także inwestować w lecznicę w Iłży.

Starostwo Powiatowe w Radomiu liczy na to, że uda się uzyskać zewnętrzne pieniądze na konieczne inwestycje w szpitalu w Pionkach. Oba szpitale aby móc spełnić już w najbliższych latach zaostrzone wymagania świadczenia usług medycznych, muszą dostosować się do wymogów.

Inwestycje w szpitalu w Pionkach są konieczne

- Mamy świadomość, że aby oba nasze szpitale, w Pionkach i Iłży, utrzymały się w tak zwanej sieci szpitali, potrzebne są znaczące inwestycje - mówił Leszek Margas, wicestarosta radomski, na środowej konferencji prasowej w siedzibie starostwa. - Jako organ założycielski wystąpiliśmy w marcu do wojewody mazowieckiego z wnioskiem o dofinansowanie modernizacji szpitala w Pionkach ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa. Wniosek był złożony na kwotę 6,2 miliona złotych, z czego 80 procent chcieliśmy pozyskać z budżetu państwa. Starostwo powiatowe liczy na te pieniądze, bo dzięki nim pionkowski szpital będzie mógł przejść przebudowę.

Pozytywna ocena urzędników

- Jesteśmy po spotkaniu z urzędnikami wojewody, wiemy, że wniosek został już pozytywnie oceniony przez ministerstwo zdrowia i ministerstwo infrastruktury. Zakładamy, że na dniach powinniśmy otrzymać odpowiedź. Liczymy na to, że będzie ona pozytywna, tym bardziej, że takie sygnały otrzymujemy z urzędu wojewódzkiego. Inwestycja w szpitalu przy ulicy 15-go Stycznia w Pionkach wymaga znacznych, kilkumilionowych nakładów finansowych. Kosztorys opiewa na 8 milionów złotych, ale wydatki mogą sięgnąć około 10 milionów. Za te pieniądze ma być przeprowadzona modernizacja izby przyjęć, bloków operacyjnych i oddziału chirurgicznego. W dalszej perspektywie jest remont ginekologii. Jak mówił w środę w czasie konferencji prasowej wicestarosta Leszek Margas, perspektywy na dotację są dosyć obiecujące.

Środki własne powiatu dla szpitala w Iłży

Jeśli chodzi o inwestycje w szpital w Iłży, to na razie powiat radomski ma zamiar wyłożyć na to zadanie środki własne. - Zapadła decyzja na radzie powiatu o przekazaniu prawie 1,5 miliona złotych na modernizację parteru, który będzie oddziałem chirurgicznym. Obecnie na czartym piętrze jest i 20 łóżek, i bloki operacyjne. Aby te bloki spełniały warunki techniczne, musimy oddział podzielić, i czwarte piętro zostałoby przeznaczone tylko na bloki operacyjne, a na parterze będą dwuosobowe sale chorych, każda z węzłem sanitarnym - mówił Leszek Margas. - Po modernizacji parteru będziemy przenosić pacjentów i przystępować do remontu czwartego piętra.

Oba szpitale powiatu radomskiego znalazły się w czerwcu ubiegłego roku w tak zwanej sieci podstawowej placówek. Mają zatem zapewnione finansowanie, ale tylko do końca 2021 roku. Nie ma gwarancji, że po tej dacie szpital, który wymaga przebudowy i modernizacji ponownie znajdzie się w sieci szpitali.

źródło: http://www.echodnia.eu/radomskie

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 10
Gości: 10

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.