AKTUALNOŚCI
Powiat Radomski Atrakcyjnym Miejscem Do Życia
1393
2018-01-07

Powiat radomski jest jednym z największych na Mazowszu i w Polsce. Wraz ze znajdującym się w jego centrum Radomiu, tworzy liczną aglomerację radomską – specyficzną ponieważ wzajemnie od siebie zależną

Powiat radomski to 13 gmin, dwa duże miasta: Iłża i Pionki, oraz kilkadziesiąt miejscowości. Samorząd Miasta Radomia ma swojego prezydenta, powiat radomski – starostę. Są to dwa różne samorządy, które muszą ze sobą współpracować, stwierdził Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

Ta symbioza jest tutaj potrzebna, wręcz oczekiwana. Rozwój tej aglomeracji zależy od współpracy władzy Radomia jak i powiatu radomskiego, czym możemy się pochwalić. Na stałe realizujemy już projekty, które są w interesie mieszkańców zarówno miasta jak i powiatu.

Z roku na rok liczba mieszkańców powiatu radomskiego wrasta. Radomianie chętnie osiedlają się w miejscowościach ościennych, tam również coraz częściej znajdują stałe zatrudnienie. To dowód na to, że powiat się rozwija stając się terenem, w który warto inwestować.

Dbamy o atrakcje turystyczne, krajoznawcze. Możemy się pochwalić wieloma imprezami kulturalnymi. Myślę, że powiat radomski jest naprawdę dobrym miejscem do życia.

Z krajoznawczego punktu widzenia powiat radomski jest miejscem o wyjątkowych walorach turystycznych, opisywał Mirosław Ślifirczyk. Do najatrakcyjniejszych miejsc należy Iłża – stolica kulturalna powiatu szczycąca się wieloma zabytkami. Pionki z Puszczą Kozienicką zachwycają pod względem przyrodniczym. Natomiast Zalew Domaniowski, drugi co do wielkości w Polsce sztuczny zbiornik wodny, to jedna z wielu „perełek” powiatu.

Powiat radomski słynie również z rolnictwa oraz bardzo dobrej infrastruktury, przekonywał Mirosław Ślifirczyk. Dzięki temu gminy skupione wokół Radomia rozwijają się pod względem gospodarczym. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców zakłada firmy na tych terenach, wybierając ościenne miejscowości również z przyczyn ekonomicznych.

 

źródło: radioradom.pl

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 7
Gości: 7

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.