News
To wstrząsnęło Iłżą. "Sprawa Lucyny"
26154
2010-02-14

Na początku września 2002 roku mieszkańców Iłży obiegła informacja o zaginięciu jednej z licealistek pochodzącej z powiatu lipskiego. Większość ludzi podejrzewała że dziewczyna "przedłużyła" sobie wakacje...prawda niestety była inna.

To wstrząsnęło Iłżą. 'Sprawa Lucyny'To wstrząsnęło Iłżą. 'Sprawa Lucyny'

Zdjęcia przedstawiają ofiarę Lucynę Kaczmarską oraz portret pamięciowy nieznanego  mężczyzny, który sprzedał w Radomiu telefon komórkowy zamordowanej dziewczyny.

Lucyna Kaczmarska z Pogórza była licealistką. Jej szkoła znajdowała się w Iłży i tam dziewczyna zamieszkiwała na stancji. Jeszcze podczas wakacji poznała chłopaka, który uczył się w technikum w miejscowości Lipsko – i tam mieszkał w internacie. Teraz, gdy zaczął się nowy rok szkolny, dziewczyna zapragnęła po lekcjach odwiedzić go. Było to 3 września 2002 r. Do Lipska podrzucił ją samochodem jej były chłopak, który też miał już inną dziewczynę. Podróż odbyli we trójkę. Gdy Lucyna wysiadła w pobliżu internatu, było około 19-ej. Do Iłży miała wrócić autobusem lub okazją.

Niestety, do spotkania z chłopakiem nie doszło. Przed internatem dziewczyna wysłała chłopakowi SMS-a, że czeka na dole, ale już po chwili ekran komórki rozświetlił się odpowiedzią, która pozbawiła Lucyny złudzeń. On nie może teraz opuścić internatu, gdyż zabrania tego regulamin. Gdyby to zrobił, mógłby stracić miejsce. On – nie może!!!... Trudno powiedzieć, co czuła wtedy Lucyna – i trudno powiedzieć, co wtedy zrobiła. Znalazł się świadek, który widział ją, jak szła drogą prowadzącą do Iłży...

Pierwsza o zaginięciu Lucyny Kaczmarskiej poinformowała rodziców znajoma dziewczyny. Matka próbowała skontaktować się z córką telefonicznie, jednak komórka dziewczyny była wyłączona.

Ponad trzy tygodnie później, 27 września 2002 r., w pobliżu miejscowości Pawliczka – mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Lipskiem a Iłżą – przypadkowy przechodzień odnalazł w zagajniku nagie zwłoki młodej kobiety w stanie daleko posuniętego rozkładu. Przy zwłokach nie znaleziono ani odzieży, ani jej telefonu. Badania wykazały, że są to zwłoki Lucyny Kaczmarskiej. Ze względu na stan zwłok nie było możliwe ustalenie przyczyny zgonu, nie można także ustalić, czy było to zabójstwo na tle seksualnym.

Dwa miesiące po znalezieniu zwłok w Radomiu uaktywnił się telefon Lucyny – nowy Sony J-70. Policja zatrzymała użytkownika, który twierdził, że kupił go z ogłoszenia. Sprzedającego ów telefon w Radomiu nie ustalono do dziś, ale udało się sporządzić jego portret pamięciowy.

W postanowieniu kończącym śledztwo napisano, że sprawa pomimo umożenia pozostaje w dalszym ciągu w zainteresowaniu organów ścigania i pojawienie się jakichkolwiek dowodów spowoduje jej podjęcie.


Zabójstwem interesowała się telewizja TVN emitujac obszerny materiał, sprawę puryszył także redaktor Michał Fajbusiewicz w "Magazynie Kryminalnym 997" lecz sprawa Lucyny nadal zostaje niewyjaśniona...

"Magazyn Kryminalny 997" & ilza.com.pl
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 5
Gości: 5

Najwięcej on-line było 2024-01-07:
0 użytkowników i 241 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.