AKTUALNOŚCI
Po latach zastoju - dynamiczny rozwój. Firma ZGM „Zębiec” S.A.
2754
2017-11-18

Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” w Zębcu koło Starachowic kiedyś były jednym z największych pracodawców w regionie. W latach 70. zatrudniały nawet trzy tysiące pracowników. Po upadku socjalizmu i licznych perypetiach takich jak zmiany właścicielskie, zwolnienia grupowe, zmiany profilu produkcji, dwukrotne próby prywatyzacji zakład mocno podupadł. Jednak ostatnio „Zębiec” odnotowuje najlepsze wyniki finansowe od lat.

To efekt zmian wprowadzonych przez nowy zarząd spółki zajmującej się produkcją kotłów centralnego ogrzewania, minerałów oraz wyrobów metalowych. Firma dynamicznie rozwija się i planuje zwiększenie zatrudnienia.

- Rok 2017 jest dla nas przełomowy. To czas zmian na lepsze. Najważniejszym działaniem w obrębie całego Zakładu było odświeżenie wizerunku, rozszerzenie oferty produktowej, a także wyodrębnienie nowego brandu: Zębiec Minerals. „Zębiec” docelowo ma kojarzyć się z nową, lepszą jakością, innowacyjnością i różnorodnością oferowanych produktów. Nowa marka ma być sygnałem dla kontrahentów, że mimo wieloletniego doświadczenia i ugruntowanej pozycji na rynku „Zębiec” chce się dalej rozwijać i czynnie wpływać na rozwój poszczególnych branż przemysłu polskiego i zagranicznego - podkreśla Robert Tkaczuk, prezes zarządu ZGM "Zębiec". Jak zaznacza, spółka bieżący rok zakończy na plusie z zyskiem około miliona złotych.

Działalność firmy "Zębiec" opiera się na trzech filarach. Przedsiębiorstwo nieprzerwanie od 1965 roku zajmuje się produkcją kotłów centralnego ogrzewania. W tym roku spółka do swojej oferty wprowadziła piece 5. klasy spełniające wyśrubowane wymagania unijnej dyrektywy ECODESIGN w zakresie czystości spalania.

Jednak obecnie najmocniejszym filarem "Zębca" jest produkcja surowców niezbędnych dla odlewnictwa, wiertnictwa i budownictwa. – W tym roku odnotowujemy wyraźny wzrost sprzedaży wyrobów mineralnych. Sprzedaż bentonitów, czyli naszego flagowego produktu, stanowi główny przychód spółki. Drugim źródłem przychodu jest sprzedaż perlitu. Dlatego w perspektywie mamy zwiększenie sprzedaży, poszerzenie gamy produktów, eksport na rynki zagraniczne przy ciągłej pracy nad jakością oraz udoskonalaniem technologii produkcji – podkreśla Robert Tkaczuk.

Trzeci segment działalności Zębca to produkcja wyrobów metalowych takich jak sprężyny i resory wykorzystywane w przemyśle maszynowym, energetycznym, górniczym czy kolejowym oraz sita perforowane, które mają zastosowanie w urządzeniach wentylacyjnych, rolniczych oraz w budownictwie.

Spółka w najbliższych latach chce nie tylko wprowadzać do sprzedaży nowe produkty i modernizować park maszynowy, ale także zwiększyć zatrudnienie i podnosić kwalifikacje pracowników, między innymi poprzez współpracę z ekspertami oraz instytutami badawczymi.

źródło: http://www.echodnia.eu

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 11
Gości: 11

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.