AKTUALNOŚCI
Strona www za 500zł
Sztandar i Dąb Bartuś na Święto Lasu w Marculach
1144
2017-09-22

Poświęcenie sztandaru, posadzenie dębu Bartusia, wręczenie medali i odznaczeń państwowych - tak wyglądały regionalne obchody Święta Lasu, które odbyły się w Nadleśnictwie Marcule. W Święcie Lasu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwo oraz leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Sztandar i Dąb Bartuś na Święto Lasu w MarculachSztandar i Dąb Bartuś na Święto Lasu w Marculach

Uroczystości odbyły się w środę, 20 września. Tradycyjnie rozpoczęła je polowa Msza św. w Centrum Edukacji Leśnej im. bp Jana Chrapka. Bardzo ważnym punktem obchodów było poświęcenie Sztandaru Nadleśnictwa Marcule na 25-lecie reaktywacji tego nadleśnictwa. - Jestem dumny z tego, że kiedy będę odchodził na emeryturę przekażę jednostkę następcy ze sztandarem. Zjednoczona jednostka Nadleśnictwa Marcule pod tym sztandarem będzie działać, będzie budować wizerunek jednostki – mówił Tadeusz Misiak nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule. Na sztandarze widnieje postać błogosławionego biskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego (to syn nadleśniczego, który pracował w Puszczy Iłżeckiej), którego na ołtarze wyniósł papież Jan Paweł II.

Tadeusz Misiak nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule w tym dniu otrzymał także Złoty Medal od Ligii Obrony Kraju za zasługi.

Po Mszy św. posadzony i poświęcony został Dąb Bartuś, który został wyhodowany z żołędzi słynnego Dęba Bartka z Zagnańska. - Każda rocznica jest podkreślana jakimś akcentem, jakimś dziełem. Na 20 rocznicę ufundowana została figurka Św. Franciszka, która znajduje się na terenie Arboretum, a dziś przy niej posadziliśmy dąb, który za 100 lat może być najstarszym w Polsce – dodał Tadeusz Misiak.

Wszystkich przybyłych witał z kolei Andrzej Matysiak dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. W przemówieniu podkreślał rolę leśników, ale też nie zabrakło odniesień do spraw bieżących, m.in. sytuacji w Puszczy Białowieskiej i szkodliwych działań pseudoekologów

Święto Lasu to także okazja do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Wśród odznaczonych znalazła się Barbara Iwańska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, która otrzymała Złoty Medal od Andrzeja Dudy prezydenta RP

 

 

źródło: www.radioplus.com.pl

powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 5
Gości: 5

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.