AKTUALNOŚCI
Wielki Dzień Pszczół W Marculach
1350
2017-08-03

Arboretum w Marculach koło Iłży zaprasza w niedzielę na Wielki Dzień Pszczół. Leśnicy chcą przypomnieć o ogromnej roli tych małych owadów

Wielki Dzień Pszczół W MarculachWielki Dzień Pszczół W MarculachWielki Dzień Pszczół W Marculach

Wielki Dzień Pszczół powstał, aby przypominać o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o tym, że są zagrożone wyginięciem. Pierwsza edycja święta odbyła się w 2013 roku w placówkach edukacyjnych na terenie całej Polski. W tym roku Wielki Dzień Pszczół odbędzie się już po raz czwarty w ponad 50 placówkach przyrodniczych w całej Polsce – ogrodach botanicznych, parkach narodowych i krajobrazowych. Udział w święcie bierze też Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum w Marculach.

Odkryjemy przed wami bogactwo produktów, które zawdzięczamy ciężkiej pracy pszczołowatych. Opowiemy również o niezastąpionej roli, jaką te pożyteczne owady pełnią dla człowieka oraz środowiska. Zapraszamy do naszego Arboretum na pszczele wycieczki. W trakcie spaceru po ogrodzie zapoznamy się z różnymi owadami pszczołowatymi występującymi wokół nas oraz różnymi gatunkami kwiatów i roślin przyjaznych pszczołom – czytamy na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Leśnicy zaplanowali gry i zabawy terenowe w Arboretum, budowę domków dla pszczół, spotkania z pszczelarzami, degustację miodów, pokaz filmu „Łowcy Miodu” i zwiedzanie wystawy „Bartnictwo w Puszczy Iłżeckiej". Będą też prezentacje: sprzętu pszczelarskiego, rękodzieła ludowego związana z pszczelarstwem czy dziania barci.

 

Organizatorzy chcą, by przyjechało jak najwięcej osób. Impreza jest skierowana dla całych rodzin.

Pszczoły odgrywają dużą rolę w świecie przyrody. Są jednym z najważniejszych zapylaczy roślin kwiatowych. Dzięki ich obecności w środowisku rośliny produkują znacznie większe ilości nasion i owoców. Pszczołom zawdzięczamy także miód i inne produkty, takie jak propolis, które mają cenne właściwości lecznicze.

– W trakcie imprezy będzie można zobaczyć jak się robi barcie, jak wygląda ul i praca pszczół. Będą też stoiska z miodem i wyrobami z niego zrobionymi. Będą również gry i zabawy – wylicza Hubert Ogar, specjalista ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Marcule.

 

Leśnicy odkryją

Odkryjemy przed uczestnikami imprezy bogactwo produktów, które zawdzięczamy ciężkiej pracy pszczołowatych. Opowiedzą również o niezastąpionej roli, jaką te pożyteczne owady pełnią dla człowieka oraz środowiska.

Po marculskim Arboretum przejdą pszczele wycieczki. W trakcie spaceru po ogrodzie będzie można zapoznać się z różnymi owadami pszczołowatymi występującymi wokół nas oraz różnymi gatunkami kwiatów i roślin przyjaznych pszczołom.

Wielki Dzień Pszczół odbędzie się w Centrum Edukacji Przyrodniczej im. ks. bp. Jana Chrapka w Nadleśnictwie Marcule. Początek o godz. 13. Impreza potrwa do godz. 18.

Wśród atrakcji podczas Wielkiego Dnia Pszczół w Marculach będą:

  • gry i zabawy terenowe na terenie Arboretum;
  • budowa domków dla pszczół;
  • spotkania z pszczelarzami;
  • prezentacja sprzętu pszczelarskiego;
  • prezentacja filmu „Łowcy Miodu”;
  • degustacja miodów;
  • prezentacja rękodzieła ludowego związana z pszczelarstwem;
  • prezentacja dziania barci;
  • zwiedzanie wystawy „Bartnictwo w Puszczy Iłżeckiej”.

Na imprezę wstęp wolny.

 

źródło:  http://radom.wyborcza.pl

oraz

źródło: https://radioradom.pl

 

źródło: http://radom.wyborcza.pl
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2018-06-10:
0 użytkowników i 222 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas
W związku ze zmianą prawną odnośnie przechowywania wrażliwych danych osobowych zmieniliśmy dział "Polityka Prywatności", zapraszamy do zapoznania się z działem.