AKTUALNOŚCI
Manewry zimowe 2017 w Chwałowicach
1558
2017-02-14

W dniach 3 – 4 lutego na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbywał się obóz zimowy zorganizowany dla uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła i okolice zmieniły się na ten czas w koszary i poligon do ćwiczeń.

Manewry zimowe 2017 w ChwałowicachManewry zimowe 2017 w ChwałowicachManewry zimowe 2017 w ChwałowicachManewry zimowe 2017 w Chwałowicach

Obóz rozpoczął się apelem, który poprowadził dyrektor szkoły, Marek Gierasiński.  Następnie odbyło się zakwaterowanie w izbach żołnierskich oraz opracowanie znaku graficznego przez każdą z drużyn.
W czasie obozu młodzież doskonaliła elementy musztry, strzelanie na strzelnicy pneumatycznej, uczyła się technik samoobrony, brała udział w biegach na orientację, zajęciach survivalu i zielonej taktyki.
Tradycyjnie do Chwałowic przybyli także goście – przedstawiciele służb mundurowych z WKU i policji z Radomia. Informowali oni uczniów o możliwościach dalszego kształcenia oraz nowoczesnych metodach zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Radomscy policjanci zorganizowali również zajęcia praktyczne dla naszej młodzieży, cieszyły się one dużym powodzeniem. Uczniowie uczyli się stosowania chwytów, technik samoobrony, a także tego, jak profesjonalnie zachowywać się w trudnych sytuacjach.
W piątkowy wieczór swoją obecnością zaszczycili szkołę dowódcy GROM-u – jednostki, która, jak wiadomo, przygotowana jest do prowadzenia szerokiej gamy operacji specjalnych: działań ratunkowych, akcji bezpośrednich, działań antyterrorystycznych. Panowie przywieźli ze sobą masę sprzętu wojskowego, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów. Opowiadali o swojej drodze do kariery żołnierza wojsk specjalnych oraz o specyfice swojej pracy, przeprowadzając przy okazji kilka ćwiczeń sugerujących, jak powinien zachowywać się żołnierz podczas niebezpiecznych misji. Niezwykle ciekawe spotkanie z dowódcami – Zygmuntem i Jarkiem, zakończyło się nocnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
Akcentem patriotycznym był apel poległych przy pomniku partyzantów Batalionów Chłopskich w Chwałowicach.   
Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że Liceum Ogólnokształcące w Chwałowicach jest placówką o profilu mundurowym (wojskowo-policyjnym) posiadającą specjalistyczne zaplecze, profesjonalnie wyposażoną bazę dydaktyczną, dwie strzelnice sportowe (na broń palną i pneumatyczną), a także wysoko wyszkoloną kadrę nauczycielską, nauczycieli posiadających uprawnienia instruktorskie oraz sędziowskie strzelectwa sportowego. Jako jedyna szkoła o profilu mundurowym w regionie posiada podpisane porozumienia o współpracy z Komendą Miejską Policji w Radomiu oraz wojskową 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Marek Sępioł
powrót
ilza
Ogłoszenia
Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA
Irena, Pakoslaw
E-mail.: 602817487
Poszukuję do wynajęcia
Witam poszukuję (kawalerki, lub mieszkania 2 pokoje) do wynajęcia. Jeżeli macie takie gniazdko lub wiecie kto może mieć proszę o kontakt.
Daria, Iłża
Tel.: 516927589
Sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, duża kuchnia. Tel. 698680086
Robert Kumanowski, Iłża
Tel.: 698680086
Lokale na biura/gabinety
W nieruchomości trwa obecnie remont - istnieje możliwość dostosowania lokali pod indywidualne wymagania. Lokalizacja w Iłży (wysoki parter) pomiędzy osiedlami Staszica i Zuchowiec.
Piotr, Iłża, Jakubowskiego 2
Tel.: 505236180
E-mail.: fansoad@op.pl
Prace zaliczeniowe
Kończysz studia? Nie masz czasu/ochoty napisać pracy? Najwyższej jakości prace zaliczeniowe (semestralne, licencjackie, magisterskie i inne), pisane przez doświadczonego publicystę i bloggera.
Kraków, Owocowa
Tel.: 512675464
E-mail.: pracezaliczeniowe@spoko.pl
STAŻ
Przyjmę na staż oferta dla mężczyzny z obsługa komputera i ogólna wiedzą na temat budowy samochodów lub mężczyzny z uprawnieniami na wózek widłowy
Konrad, Iłża, Partyzantów 29
E-mail.: 601612271
Wszystkich on-line: 4
Gości: 4

Najwięcej on-line było 2017-08-19:
0 użytkowników i 196 gości
COPYRIGHT © 2013
All rights reserved by Polish regislation

Projekt i wykonanie H15.pl - Paweł Jadczak
Dołącz do nas