SPORT
Proch Pionki 2:3 Polonia Iłża
3059
2014-10-04

W meczu 8. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej Polonia pokonała w Pionkach tamtejszy Proch 3:2. Dobry dzień miał Patryk Zięba, który strzelił 2 bramki. Zwycięstwo można nazwać prezentem na wczorajsze urodziny dla naszego kapitana - Wojciecha Bajora.

Piłkarze Polonii w sobotnim meczu pokazali, że porażka z KS Potworów to jedynie wypadek przy pracy i skutecznie ograła mocny zespół Prochu Pionki. Jak powiedział po meczu trener Dominik Rokita, ilżanie chcieli wygrać i wygrali, pochwalił także gospodarzy:

- Byliśmy dojrzalszą drużyną, graliśmy mądrzej i nasza wygrana jest sprawiedliwa. Mimo wszystko chciałbym widzieć w tej lidze więcej takich zespołów, jak Proch, który grał otwarty futbol, a nie tylko skupiał się na obronie

W naszej drużynie najlepszy swój mecz dotychczas zagrał Patryk Zięba. Strzelił on dwie bramki i przyczynił się do strzelenia pierwszej bramki.

Pierwsza bramka w meczu padła w 10 minucie gdy po kontrze Karol Stępniewski dopadł do piłki, podał do Patryka Zięby, który mu idealnie odegrał. Stępniewski idealnie się ustawił i trafił w okienko bramki Stanisławskiego.

Iłżanie na wyrównanie nie musieli długo czekać. W okolicach 25 metra sfaulował Łukasz Kaczmarczyk i sędzia podyktował rzut wolny, który doskonale wykorzystał Edward Kołodziej.

W 34 minucie "Zamkowi" wyszli po raz drugi na prowadzenie. Gdy po zatrzymaniu ofensywy Wojciecha Bajora ten ubiegał się o rzut karny, obrońcy Prochu zamarli co wykorzystał Patryk Zięba i bez trudu pokonał bramkarza Prochu. Z uśmiechami na twarzy Poloniści schodzili do szatni na przerwę.

Po przerwie jednak to "Prochownia" przejęła inicjatywę i w 57 minucie po strzale Edwarda Czaplarskiego było 2:2. Gospodarze w kolejnych minutach meczu byli blisko wyjścia na prowadzenie, jednak nasza obrona i bramkarz mieli się na baczności.

Pod koniec meczu, w 83 minucie, Patryk Zięba po raz drugi w tym meczu trafił w bramkę zespołu z Pionek. Okazało się,że ta bramka to bramka na wagę trzech punktów.

Trener Polonii miał kilka problemów kadrowych. W sobotnim meczu zabrakło m. in. Radosława Chedy i Damiana Żurowskiego. Jednak to nie przeszkodziło "Biało-Zielonym" w dobrej grze. Kapitanem za Chedę został 23-letni (od piątku) Wojciech Bajor. Pierwszą bramkę zdobył nasz najskuteczniejszy strzelec Karol Stępniewski, który pokazał się z najlepszej strony, raz grał w ataku, żeby za chwilę rozgrywać w środku pola.

KS Proch Pionki 2:3 (1:2) IKS Polonia Iłża

0:1 Karol Stępniewski 10‘
1:1 Edward Kołodziej 14‘
1:2 Patryk Zięba 34‘
2:2 Edward Czaplarski 57‘
2:3 Patryk Zięba 83‘

Polonia: 81. Mariusz Witaszek - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 15. Łukasz Kaczmarczyk (67‘ 13. Damian Kozera) - 9. Oskar Bawor, 6. Igor Tworek, 8. Wojciech Bajor, 11. Paweł Kopciał , 17. Patryk Zięba - 10. Karol Stępniewski

rezerwowi: 12. Daniel Kozieł, 18. Przemysław Lasota, 7. Łukasz Kłos, 14. Michał Łęcki.

Proch: 22. Staniszewski - 8. Pryciak (86‘, 15. Ł.Kołodziej), 19. Siepetowski, 13. Iwanowski, 4. Bernacik - 5. Blank - 14. K.Kłos, 10. Czaplarski, 11. M.Kołodziej, 20. Czerski (46‘, 6. Alot) - 16. Kowalczyk.

rezerwowi: 21. Zawodnik, 18. Żak, 3. Sekuła, 9. Polak.

Sprzedam alufelgi 17 cali
Witam, sprzedam 4 szt. alufelgi 17‘ (opony R17/225/45) - 5 śrub - założone były przy VW Golf 4 (pasują do Passata, Audi) Alufelgi są proste, nie mają bicia, z oponami - dwie opony jeszcze posłużą jeden sezon cena 430zl Cena do uzgodnienia.
Tomek, Iłża
Tel.: 509-139-815
sprzedam mieszkanie
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie 40 m2 na os. Zuchowiec, duża kawalerka z balkonem, przedzielona na dwa pokoje, duża kuchnia. Mieszkanie po remoncie. Tel.505-476-156
Ilza, os.Zuchowiec
Tel.: 505476156
Wynajme Lokal
Wynajmę cały lokal po salonie fryzjersko kosmetycznym w Iłży na ul. Partyzantów 27, odnowiony po odbiorze sanepidu
Iłża, Partyzantów
Tel.: 723312399
Przyjmę na staż
Przyjmę na staż do sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Iłży. Więcej informacji: tel. 783991912
Iłża
Tel.: 783991912
sprzedam lub wynajmę
SPRZEDAM LUB WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU W MIEJSCOWOŚCI PAKOSŁAW 2 POKOJE,KUCHNIA,ŁAZIENKA,PIWNICA, BUDYNEK GOSPODARCZY, DZIAŁKA, WIĘCEJ INFORMACJI POD PODANYM NUMEREM TEL.CENA DO UZGODNIENIA