SPORT
Polonia poza IV ligą!
3728
2013-06-07

Polonia przegrała 3:2 z Pogonią II Siedlce przez co straciła szansę na ligowy byt...

Relacja z meczu:

Pierwszy groźny strzał w meczu oddali przyjezdni. W 2 minucie Michał Łęcki zacentrował w pole karne, głową uderzał George Teboh, ale dobrą interwencją popisał się golkiper Pogoni Karol Budzikur. Sześć minut później ponownie akcja Teboh - Łęcki, jednak tym razem strzelał ten drugi, ale nad bramką. W 15 minucie Teboh niecelnie uderzał z około 30 metrów. 24 minuta: Pierwsza dobra okazja Pogoni II. Paschal Ekwueme dograł piłkę w „16″, Rafał Jędrzejczyk strzelił z pół obrotu, lecz bramkarz Polonii wybił futbolówkę na róg. Chwilę później podopieczni Krzysztofa Pawlusiewiczazdobyli gola. Wiktor Lach podał na wolne pole do Sylwestra Bugi, a ten strzałem z pierwszej piłki po ziemi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 38 minucie po dośrodkowaniu Tomasza Bartosiaka, nieporozumieniu bramkarza i defensorów biało-niebieskich bramkę wyrównującą zdobył Teboh. Kilkadziesiąt sekund później Pogoń II mogła odpowiedzieć golem. Jędrzejczyk minął golkipera Piotra Praska i mając przed sobą pustą bramkę trafił w boczną siatkę. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1.

W 49 minucie Bartłomiej Dołubizna podał do Bartosza Mudenta, jednak ten będąc w dobrej pozycji strzelił nad bramką. W 61 minucie Ekwueme trafił do siatki, ale sędzia z Warszawy dopatrzył się wcześniej faulu na graczu z Iłży i odgwizdał rzut wolny. Sześć minut później Buga minął kilku obrońców gości i strzelił minimalnie obok słupka. Od 69 minuty drugi zespół Pogoni grał w 10, ponieważ czerwoną kartką za faul został ukarany Dołubizna. Pogoń mimo, iż grała w osłabieniu w 72 minucie zdobyła gola. Po kombinacyjnej akcji na listę strzelców wpisał się Lach. Cztery minuty później ponownie był remis.Łukasz Pełka pokonał siedleckiego bramkarza strzałem z zerowego kąta. W 86 minucie Ekwueme został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Początkowo rzut karny miał wykonywać Nigeryjczyk, jednak po chwili się rozmyślił i do piłki podszedł kapitan Damian Rytel, ale jego uderzenie było niecelne i wylądowało na słupku. Gdy wszyscy kibice pogodzili się z remisem Pogoń II wywalczyła rzut rożny, który bezpośrednio na gola zamienił Buga. Drugi garnitur Pogoni wygrał ostatecznie z Polonią Iłża 3:2.

Skutki

Pozostałe mecze nie mają już żadnego znaczenia dla naszego zespołu. Nawet gdyby Polonia wygrała obydwa mecze, nie pozostanie w lidze, ponieważ potrzebuje 13 punktów...